روستای باغو
روستای باغو در حاشیه جنوبی جزیره واقع شده است و تنها روستای قدیمی کیش می باشد که همچنان به حیاط روستایی خود ادامه می دهد . این روستا دارای یک مسجد بسیار کوچک می باشد که تاریخ 1342 ، بر روی کتیبه آن مسجد نشان داده شده است. این روستا در قدیم نیز دارای یک مسیر قنات و تعدادی چاه آب شیرین (گاو چاه) بوده که آب مصرفی ساکنین و آبیاری مزارع و نخلستانها را فراهم می آورده است. روستای باغو از دیر باز دارای خاک مناسبی جهت کشت گیاهان بوده و گونه های گیاهی خاصی شامل : 1- کنار 2- کهور 3- لور (انجیر بنگالی) 4- اصبار 5 – بمبار 6- قاف 7- گراب 8- لامباو 9- تمر هندی در این روستا موجود می باشد در حال حاضر چند قطعه زمین در این روستا به صورت محدود و با روش های سنتی به کشت سبزیجات اختصاص یافته است . در حال حاضر تعداد سیزده خانوار در باغو ساکن می باشند که معمولا از راه کشاورزی و دامپروری امرار معاش می کنند.
هتل شایگان کیش در زمینی به وسعت 15000 متر مربع در بهترین بخش نوار سیاحتی جزیره مرجانی کیش در سال 82 افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.
این هتل در 4 طبقه با 3 آسانسور مخصوص میهمانان و دارای 134 اتاق مجلل و سویت های رویال مجهز به جکوزی با نمای رو به دریا و رو به جزیره می باشد
هتل شایگان یکی از بهترین هتل‌های پنج‌ستاره جزیره کیش است. در بهترین نقطه از نوار سیاحتی جزیره قرار گرفته و دسترسی...
عضویت در خبرنامه
آدرس
ابتدای بلوار رودکی، هتل شایگان
فکس
076  4446  7433
رزرواسیون
©2024 Shaygan Hotel, All Right Reserved