کاخ نخست وزیر
کاخ نخست وزیری از سری مجموعه کاخ های احداث شده در جزیره کیش در دوره پهلوی دوم می باشد که بمنظور استفاده و اقامت موقت مسئولان مملکتی وقت، توسط شرکت مرکوری طراحی و اجرا شده است. این بنا که در جبهه شمال شرقی جزیره کیش قراردارد بنام مکان اختصاصی اسکان سرپرست هیئت دولت سابق (نخست وزیر) می باشد. نحوه اجرای این ساختمان یک طبقه نیز هماهنگ با سایر ساختمان های مجموعه بوده و در طراحی آن از آرکی متشکل از خطوط شکسته نا پیوسته، (نماد معماری معاصر جزیره کیش ) استفاده شده است. در طراحی معماری این دورهاز طرح های کاملا ایرانی الهام گرفته شده و از زیربنای فکری ممتازی بهره مند است ویژگی فرمی آن در اولین برخورد، نگاه هر بیننده را به خود جلب میکند. بخش دیگر الهام از معماری سلجوقی ( شهر تاریخی حریره ) و همچنین بر اساس خظوظ هندسی قائم، افقی و عمودی که پایه مثلث، مربع و مستظیل هست میباشد ساختمان کاخ نخست وزیری از دو بال متقارن، بدون توجه به تقسیم بندی فضای داخلی طراحی و حول محور مرکزی ساماندهی شده است.

هرگونه تخریب و دخل و تصرف در اثر مذکور برابر مواد 558 لغایت 569 از کتاب پنجم قانون مجازات اسلامی "تعزیرات و مجازاتهای بازدارنده" جرم محسوب و مرتکب مشمول مجازاتهای قانونی خواهد بود.

هتل شایگان کیش در زمینی به وسعت 15000 متر مربع در بهترین بخش نوار سیاحتی جزیره مرجانی کیش در سال 82 افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.
این هتل در 4 طبقه با 3 آسانسور مخصوص میهمانان و دارای 134 اتاق مجلل و سویت های رویال مجهز به جکوزی با نمای رو به دریا و رو به جزیره می باشد
هتل شایگان یکی از بهترین هتل‌های پنج‌ستاره جزیره کیش است. در بهترین نقطه از نوار سیاحتی جزیره قرار گرفته و دسترسی...
عضویت در خبرنامه
آدرس
ابتدای بلوار رودکی، هتل شایگان
فکس
076  4446  7433
رزرواسیون
©2024 Shaygan Hotel, All Right Reserved